Goście MPO – Aga Jarząb i Maciek Bączyk

Aga Jarząb

Aga Jarząb

W ramach warsztatów Młodzieżowej Pracowni Opowieści zapraszamy na dwa ostatnie spotkania projektu. Ich gośćmi będą Aga Jarząb i Maciek Bączyk. Rozmowy poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało.
Data: 26 stycznia 2016
Początek: 17:00
Miejsce: Stara Plebania, Plac Nankiera 17, sala konferencyjna na I piętrze

Do 7 lutego w Galerii Kino mieszczącej się w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu można oglądać wystawę Agi Jarząb i Maćka Bączyka pt. KinoManual

Informacja o wystawie: TUTAJ

Aga Jarząb (1977). Mieszka we Wrocławiu. Zajmuje się animacją filmową w tradycyjnych technikach, grafiką projektową i wydawniczą oraz szeroko rozumianą sztuką. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi we Wrocławiu jako grafik i animator. Podtrzymuje działalność Organizacji Pancia działającej w obszarze sztuki prorodzinnej. Jest doktorem sztuki, pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu
https://www.facebook.com/aga.jarzabowa

https://www.facebook.com/sztuczneznatury/

Maciek Bączyk

Maciek Bączyk

Maciek Bączyk (1977). Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się dźwiękiem i obrazem, zarówno w praktyce jak i w teorii. Nagrywał płyty i koncertował z zespołami: AGD, Robotobibok, Małe Instrumenty. Aktualnie rozwija formułę solo + magnetofon pod szyldem _N_A__G___R____A_____ oraz współpracuje z zespołem Kristen. W 2006 roku wystawą Niewidzialna mapa Wrocławia debiutował w BWA Wrocław, galeria Awangarda. Efektem projektu była publikacja przewodnika po Wrocławiu w całości opartego na refleksji i wiedzy jego niewidomych mieszkańców.
Aktualnie rozwija działania i projekty w obszarze wielu mediów i na ich przecięciu: malarstwa, filmu eksperymentalnego, instalacji, sound artu. W pracy teoretycznej tropi dźwięk zawarty w obrazie i obraz ukryty w falach i strukturach dźwiękowych. Preferuje tradycyjne, analogowe techniki pracy. Jest doktorantem w Katedrze Sztuki Mediów Wrocławskiej ASP.

_N_A__G___R____A_____ (kanał video Maćka Bączyka):
https://www.youtube.com/channel/UC7Q8pTmrgcdM_A0VptxUSKQ