Pracownia 2016 – wystawa

20160803_074148Od 30 lipca w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu (Rynek 6) można oglądać wystawę prac, które powstały w trakcie warsztatów fotograficzno-literackich w ramach projektu Pracownia Opowieści. Efekty zajęć prowadzonych przez Alicję Kielan, Ewę Martyniszyn i Magdę Piekarską prezentowane są na poziomie minus 1 – wstęp wolny.

Pracownia Opowieści – zapisz się!

42.jpg
Pracownia Opowieści – zapisz się!

Jak opowiedzieć swoją historię, napisać ciekawy reportaż, zrobić niebanalny wywiad? Jak ułożyć opowieść ze zdjęć? Jak spowodować, żeby nasze fascynacje i doświadczenia stały się interesujące dla czytelnika? Jak przekazać to, co uważamy za ważne?
Odpowiedzi na te pytania czekają na ciebie w Pracowni Opowieści. [Read more...]

Pracownia 2016: Spotkanie z Bartoszem Porczykiem – foto

30 czerwca 2016 w Muzeum Pana Tadeusza odbyło się spotkanie z Bartoszem Porczykiem, aktorem, poprowadzone przez Katarzynę Majewską z Teatru Polskiego we Wrocławiu. Rozmawialiśmy o tym, co w Pracowni Opowieści najważniejsze – o zbieraniu, przechowywaniu, przekazywaniu nie tylko rodzinnych historii i anegdot. Artysta opowiadał między innymi o swoim dzieciństwie, szkole, karierze zawodowej i rodzinie. Na spotkaniu, skierowanym przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, gościliśmy niemal sto osób. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne zajęcia projektu – już w lipcu 2016.

2
[Read more...]

Pracownia 2016: Czy warto grać siebie? Bartosz Porczyk i fotografie

poCzy warto grać siebie? Bartosz Porczyk i fotografie

Zapraszamy na spotkanie w ramach Pracowni Opowieści – czwartek, 30 czerwca 2016, godz. 12:00, Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6, Wrocław)
[Read more...]

Uczestnicy i producenci Młodzieżowej Pracowni Opowieści

IMG_1470
[Read more...]

Wernisaż wystawy MPO

W Galerii BOSA we Wrocławiu odbył się 8 kwietnia 2016 r. wernisaż wystawy projektu Młodzieżowa Pracownia Opowieści. Fotografie i teksty uczestników opracowała jako kurator Alicja Kielan.

IMG_1440
[Read more...]

Wystawa Pracowni Opowieści

Fot. Johan Lee

Fot. Johan Lee

Od 5 do 19 kwietnia 2016 w Galerii BOSA we Wrocławiu (ul. Tęczowa 7) prezentowane będą prace uczestników projektu Młodzieżowa Pracownia Opowieści realizowanego przez Towarzystwo Aktywnej Komunikacji z Wrocławia i Reykjavik Miasto Literatury UNESCO. Wystawa jest podsumowaniem bezpłatnych warsztatów fotograficznych i literackich trwających od września 2015 roku w Polsce i na Islandii, w trakcie których młodzież z Wrocławia i okolic uczyła się zbierać i przetwarzać „opowieści”, utrwalać to, co ulotne, a potem dzielić się tym z kolegami z Reykjaviku. Celem MPO jest próba opowiedzenia dwóch zupełnie różnych miast za pomocą prywatnych narracji zebranych i przetworzonych na bazę opowieści, źródło inspiracji i adaptacji fotografii i literatury.
Wernisaż wystawy podsumowującej projekt odbędzie się 8 kwietnia 2016 o godz. 18:00. Wstęp wolny. Wystawa czynna: wtorek-piątek 11:00 – 18:00, sobota 11:00 – 14:00.

Zakończenie warsztatów

_MG_2431Dobiegły końca prowadzone jednocześnie we Wrocławiu i w Reykjaviku warsztaty literacko-fotograficzne w ramach Młodzieżowej Pracowni Opowieści. Uczestnicy odbyli kilkadziesiąt godzin zajęć, ucząc się opowiadać słowem i obrazem, rozwijając umiejętności pisania m.in. reportaży i felietonów. W ramach warsztatów powstało kilkadziesiąt nowych tekstów oraz kilkaset pięknych zdjęć, z których część można obejrzeć/przeczytać w zakładce “opowieści 2015″. Teraz pracę rozpoczynają redaktorzy projektowej publikacji oraz twórcy wystawy, której wernisaż odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2016 roku.

Goście MPO – Aga Jarząb i Maciek Bączyk

Aga Jarząb

Aga Jarząb

W ramach warsztatów Młodzieżowej Pracowni Opowieści zapraszamy na dwa ostatnie spotkania projektu. Ich gośćmi będą Aga Jarząb i Maciek Bączyk. Rozmowy poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało.
Data: 26 stycznia 2016
Początek: 17:00 [Read more...]

Spotkanie z Bartoszem Porczykiem – foto

12 stycznia 2016r. w ramach warsztatów Młodzieżowej Pracowni Opowieści odbyło się otwarte spotkanie z aktorem m.in. Teatru Polskiego we Wrocławiu Bartoszem Porczykiem. Rozmowę poprowadziła Agnieszka Wolny-Hamkało.

1 (16)
[Read more...]