Pracownia 2016 – wystawa

20160803_074148Od 30 lipca w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu (Rynek 6) można oglądać wystawę prac, które powstały w trakcie warsztatów fotograficzno-literackich w ramach projektu Pracownia Opowieści. Efekty zajęć prowadzonych przez Alicję Kielan, Ewę Martyniszyn i Magdę Piekarską prezentowane są na poziomie minus 1 – wstęp wolny.

Pracownia Opowieści – zapisz się!

42.jpg
Pracownia Opowieści – zapisz się!

Jak opowiedzieć swoją historię, napisać ciekawy reportaż, zrobić niebanalny wywiad? Jak ułożyć opowieść ze zdjęć? Jak spowodować, żeby nasze fascynacje i doświadczenia stały się interesujące dla czytelnika? Jak przekazać to, co uważamy za ważne?
Odpowiedzi na te pytania czekają na ciebie w Pracowni Opowieści. [Read more...]

Pracownia 2016: Spotkanie z Bartoszem Porczykiem – foto

30 czerwca 2016 w Muzeum Pana Tadeusza odbyło się spotkanie z Bartoszem Porczykiem, aktorem, poprowadzone przez Katarzynę Majewską z Teatru Polskiego we Wrocławiu. Rozmawialiśmy o tym, co w Pracowni Opowieści najważniejsze – o zbieraniu, przechowywaniu, przekazywaniu nie tylko rodzinnych historii i anegdot. Artysta opowiadał między innymi o swoim dzieciństwie, szkole, karierze zawodowej i rodzinie. Na spotkaniu, skierowanym przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, gościliśmy niemal sto osób. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne zajęcia projektu – już w lipcu 2016.

2
[Read more...]

Pracownia 2016: Czy warto grać siebie? Bartosz Porczyk i fotografie

poCzy warto grać siebie? Bartosz Porczyk i fotografie

Zapraszamy na spotkanie w ramach Pracowni Opowieści – czwartek, 30 czerwca 2016, godz. 12:00, Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6, Wrocław)
[Read more...]

Uczestnicy i producenci Młodzieżowej Pracowni Opowieści

IMG_1470
[Read more...]

Wernisaż wystawy MPO

W Galerii BOSA we Wrocławiu odbył się 8 kwietnia 2016 r. wernisaż wystawy projektu Młodzieżowa Pracownia Opowieści. Fotografie i teksty uczestników opracowała jako kurator Alicja Kielan.

IMG_1440
[Read more...]

Wystawa Pracowni Opowieści

Fot. Johan Lee

Fot. Johan Lee

Od 5 do 19 kwietnia 2016 w Galerii BOSA we Wrocławiu (ul. Tęczowa 7) prezentowane będą prace uczestników projektu Młodzieżowa Pracownia Opowieści realizowanego przez Towarzystwo Aktywnej Komunikacji z Wrocławia i Reykjavik Miasto Literatury UNESCO. Wystawa jest podsumowaniem bezpłatnych warsztatów fotograficznych i literackich trwających od września 2015 roku w Polsce i na Islandii, w trakcie których młodzież z Wrocławia i okolic uczyła się zbierać i przetwarzać „opowieści”, utrwalać to, co ulotne, a potem dzielić się tym z kolegami z Reykjaviku. Celem MPO jest próba opowiedzenia dwóch zupełnie różnych miast za pomocą prywatnych narracji zebranych i przetworzonych na bazę opowieści, źródło inspiracji i adaptacji fotografii i literatury.
Wernisaż wystawy podsumowującej projekt odbędzie się 8 kwietnia 2016 o godz. 18:00. Wstęp wolny. Wystawa czynna: wtorek-piątek 11:00 – 18:00, sobota 11:00 – 14:00.

Stoję, bo strzelasz – Jakub Sokołowski

Fot. Jakub Sokołowski

Fot. Jakub Sokołowski

Stoję, bo strzelasz

Był ciepły, wiosenny wieczór. Słońce powoli zachodziło. Cały Wrocław szykował się już do snu. W jednym z pilczyckich bloków przy ulicy Hutniczej trzech złodziei – Max, Frak i Dżinks – obmyślało swój wielki plan. Tak naprawdę to nie byli wcale złodziejami. Największym rabunkiem, jaki mieli dotąd na koncie, była kradzież trzech pączków ze spożywczaka. Oni sami jednak uważali się za wielkich złodziei – nie odbierajmy im tego zaszczytu. [Read more...]

Zakończenie warsztatów

_MG_2431Dobiegły końca prowadzone jednocześnie we Wrocławiu i w Reykjaviku warsztaty literacko-fotograficzne w ramach Młodzieżowej Pracowni Opowieści. Uczestnicy odbyli kilkadziesiąt godzin zajęć, ucząc się opowiadać słowem i obrazem, rozwijając umiejętności pisania m.in. reportaży i felietonów. W ramach warsztatów powstało kilkadziesiąt nowych tekstów oraz kilkaset pięknych zdjęć, z których część można obejrzeć/przeczytać w zakładce “opowieści 2015″. Teraz pracę rozpoczynają redaktorzy projektowej publikacji oraz twórcy wystawy, której wernisaż odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2016 roku.

Goście MPO – Aga Jarząb i Maciek Bączyk

Aga Jarząb

Aga Jarząb

W ramach warsztatów Młodzieżowej Pracowni Opowieści zapraszamy na dwa ostatnie spotkania projektu. Ich gośćmi będą Aga Jarząb i Maciek Bączyk. Rozmowy poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało.
Data: 26 stycznia 2016
Początek: 17:00 [Read more...]